SoftCOM
 

Wybór wydarzenia

  • Aleksander Dębicz. 10 lat Cinematic Piano

    21 maja 2025 roku o godzinie 19:00 na scenie Willi Lentza zagości niezwykle utalentowany Aleksander Dębicz.

    10 lat temu ukazał się debiutancki album Aleksandra Dębicza „Cinematic Piano”. Był on następstwem wygranej pianisty i kompozytora w konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest. Album spotkał się ze znakomitym odbiorem ze strony słuchaczy, krytyków i otworzył artyście drzwi do kolejnych projektów – koncertowych, teatralnych i filmowych. Dekadę temu postanowił przenieść na język fortepianu to, co najbardziej fascynowało go w kinie i muzyce filmowej. Dziś wraca do tych inspiracji, wzbogacając je o nowe doświadczenia i wrażliwość.

    Na swoim koncie ma siedem albumów: „Cinematic Piano” (2015), „Bach Stories” (2017, nominacja do Fryderyka), „Invention” (2018, nominacja do Fryderyka), „Adela” (2021, nominacja do Fryderyka), „Sideways” (2022), „Magnolia” (2024) oraz „#LetsBaRock” (2024). „Magnolia” to w pełni autorski album, na którym Dębicz występuje jako kompozytor i producent, nadając kompozycjom charakter filmowy. Projekt „#LetsBaRock”, opracowany z Jakubem Józefem Orlińskim, zawiera nowe aranżacje muzyki barokowej, a Aleksander Dębicz pełni w nim rolę pianisty, aranżera i kompozytora. Płyta była promowana koncertami m.in. w Concertgebouw w Amsterdamie i Filharmonii Berlińskiej.

    Od 2024 roku Aleksander Dębicz nagrywa dla międzynarodowej wytwórni Warner Classics, w którą podpisał ekskluzywny kontrakt.

    W 2022 roku zwyciężył Bridgerton Scoring Competition, organizowany przez Spitfire Audio. Jego muzyka do fragmentu serialu „Bridgertonowie” została uznana za najlepszą spośród 4 tysięcy zgłoszeń i oceniona przez Krisa Bowersa – autora oryginalnej ścieżki dźwiękowej Netflixa.

    Jako pianista koncertuje w Polsce i za granicą, łącząc w repertuarze interpretacje dzieł klasycznych z improwizacją i autorską muzyką. Współpracuje z wybitnymi artystami, takimi jak Jakub Józef Orliński, Marcin Zdunik i Łukasz Kuropaczewski, tworząc unikatowe projekty muzyczne.

    Serdecznie zapraszamy.

  • Juvenum Hortus: Voices&Willa Lentza

    Juvenum Hortus
    Voices&Willa Lentza
    Laureaci nagrodzeni przez Willę Lentza w roku 2024!

    Sobota 24.05.25 r.
    Godz. 19.30

    24 maja (sobota) o godzinie 19.30, zapraszamy na koncert zdobywców nagród ufundowanych przez Willę Lentza. Podczas niezwykłego wieczoru będziemy mogli wysłuchać recitale trójki uzdolnionych śpiewaków operowych. Przyznane nagrody mają na celu wspieranie młodych i zdolnych artystów oraz pomóc w rozwoju ich kariery.

    Koncert poprowadzi prof. dr hab. Katarzyna Dondalska – Dyrektor Artystyczna Konkursu VOICEandVILLAS - jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich sopranistek koloraturowych, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie.

    Akompaniator: Michał Landowski
    Wykonawcy:
    Anna Thun - Sobierajska => Laureatka I edycji konkursu VOICEandVILLAS (2024)
    Zhu Juncan => Laureat I edycji konkursu VOICEandVILLAS (2024)
    Sebastian Mach => Zdobywca Nagrody specjalnej Dyrektora Willi Lentza na X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Bella Voce” odbywającym się w Busku - Zdroju (2024).

  • Spektakl "1888. Willa miłości"

    Twórcy spektaklu uważają, że: Między prawdą, a fantazją w miłości istnieje nikła granica. Między prawdą, a przypuszczeniem w opowieści istnieje kwestia interpretacji. Dawniej i dziś kochankowie skrywają swoje sekrety. Jak poradzić sobie z tym, co nieoczekiwane? Kiedy i jak postawić granice w relacji? Zajrzyjmy do wnętrza Willi Lentza, aby dowiedzieć się więcej o tajemnicy tej rodziny i zachwycić się wnętrzem tego niezwykłego domu. Willa Lentza, to willa przestrzeni ludzkich związków i architektury. Zaznaczają przy tym, iż: Nasze intencje były szczere. Zmierzaliśmy do prawdy. Chcieliśmy poznać najgłębiej ukryte sekrety rodu Lentzów i ich domu. Zbieraliśmy rozproszone fakty z ich życia, ocenialiśmy poszlaki, snuliśmy domysły. Układanka jaka ukazała się naszym oczom, najpierw nas zdziwiła. Potem przeraziła, następnie zamierzaliśmy wszystko ukryć. Po długim namyśle - decyzja: nie wolno tego chować w tajemnicy.

    "1888. Willa miłości"
    reżyseria: Paweł Niczewski
    scenariusz: Anna Katarzyna Chudek
    choreografia: Arkadiusz Buszko
    multimedia: Kinga Dalska
    światło: Norbert Stróżyński
    dźwięk: Maciej Szybiak
    kostiumy: Agnieszka Miluniec
    kierownictwo muzyczne: Piotr Klimek
    muzyka na żywo: Bogdan Jakubowski – klarnet, Tomasz Szczęsny – wiolonczela, Krzysztof Baranowski – piano
    występują: Marta Uszko, Paweł Niczewski, Arkadiusz Buszko, Maciej Sikorski, Konrad Pawicki, Franek Niczewski

  • Zwiedzanie bez przewodnika

  • Zwiedzanie z przewodnikiem